Koncert Letni “Rozmowy z Chopinem i Historią”

W niedzielę 4 lipca 2021 r. o godz. 17.30 zapraszamy na Koncert Letni “Rozmowy z Chopinem i Historią”, który odbędzie się na scenie w Parku im. I.W.Garbolewskiego.

Zaprezentują się uczniowie i absolwenci naszej szkoły.
Usłyszymy solistów i Orkiestrę Kameralną PSM I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie pod dyrekcją znakomitego dyrygenta – Zbigniewa Gracy.

Element literacki tego wydarzenia zaprezentuje Stanisława Podgórska. W programie koncertu usłyszymy kompozycje F.Chopina, C.Debussy’ego i L.V.Beethovena w wykonaniu uczniów Idalii Majcher, Natalii Donat, Leona Krzemińskiego-Turek oraz absolwentki PSM II st. Oliwii Adamczyk.

Drugą część koncertu wypełni Orkiestra Kameralna PSM I i II st. pod batutą znakomitego dyrygenta Zbigniewa Gracy. Usłyszymy pierwszą część Małego Koncertu na fortepian Romualda Twardowskiego i „Oblivion” Astora Piazzolli. Partie solowe wykonają: absolwentka PSM I st. pianistka Aleksandra Gut, tegoroczna dyplomantka PSM II st. wiolonczelistka Zofia Majcher i akordeonista Bartosz Ciura.

Współorganizatorzy koncertu to: Miasto Sochaczew, Stowarzyszenie Przyjaciół PSM I i II st. w Sochaczewie oraz PSM I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie.

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Skip to content