Recital Marcina Wieczorka

9 grudnia o godz. 17.30 zapraszamy na recital pianistyczny Marcina Wieczorka, uczestnika tegorocznego, XVIII Konkursu Chopinowskiego. Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej naszej szkoły.

Marcin Wieczorek ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Swoje umiejętności kształcił pod okiem prof. Stefana Wojtasa, prof. Ewy Pobłockiej, dr. Pawła Wakarecego a także Dang Thai Sona, Kevina Kennera, Eugena Indjića, Diny Yoffę, Janusza Olejniczaka i Katarzyny Popowej-Zydroń. Jest wielokrotnym laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. pierwszych nagród na konkursach im. Teodora Leszetyckiego w Niemczech (2020), „La Palma d’Oro” we Włoszech (2019) oraz III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. George’a Enescu w Bukareszcie (2021).  Jest również zdobywcą nagrody specjalnej dla najbardziej wyróżniającej się osobowości konkursu „Euregio” w 2019, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie w 2014 roku, II Nagrody w Barlassinie w 2013 roku, Specjalnej Nagrody na Festiwalu Pianistycznym „Bolzano-Bozen” w 2016 roku oraz I nagrody za wykonanie koncertu z orkiestrą na Indiana University w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku.
Współpracował z dyrygentami takimi jak: Robert Carter Austin, David Neely, Johnathan Brett, Maciej Żółtowski czy Wojciech Pławner. Wielokrotnie zapraszany na liczne festiwale na całym świecie. Występował między innymi na Festiwalu Chopinowskim w Genewie w 2013 i 2015 roku, Festiwalu Deia na Majorce w 2019 roku, Festiwalu Pianistycznym w Karlovac w Chorwacji w 2014 roku, Festiwalu Bolzano- Bozen w 2016 roku, Festiwalu „Miasto i architektura” w Toruniu 2019 oraz na Festiwalu Chopinowskim w Augustowie w 2014 roku. W 2019 roku został zaproszony na prestiżowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju. Występował w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, Czechach, Węgrzech, Chorwacji i Polsce w salach takich jak: NOSPR, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, Auer Hall w Indiana University w Bloomington czy Ganz Hall w Roosevelt University w Chicago. Nagrywał dla Telewizji Polskiej (TVP) oraz Polskiego Radia. Jest laureatem wielu stypendiów artystycznych w tym Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Prezydenta miasta Radomia.

Aktualności

Skip to content